BEL AĞRISI VERİLERİ

Elde edilen veriler bireylerin %80'inin yaşamları boyunca en az bir kez bel ağrısı çekeceğini göstermektedir.1 Ayrıca, erişkinlerin %23'ünün en az 3 ay süren, bu nedenle kronik olarak adlandırılan bel ağrısı yaşadıkları tahmin edilmektedir.1 Günlük yaşamda bel üzerinde etkili olan çok sayıda etken olduğu bir gerçektir. Örneğin, kilo artışı bile belinizi etkileyebilir.2Bel ağrısının başka birçok sebebi vardır ve kronik bel ağrısı olan herkes doktora başvurmalıdır.

Referanslar:
1. Airaksinen O, et al. Chapter 4. European guidelines for the management of chronic nonspecific low back pain. Eur Spine J. 2006;15(Suppl. 2):S192–S300.
2. Low Back Pain Fact Sheet: National institute of neurological disordersstroke http://www.ninds.nih.gov/disorders/backpain/detail_backpain.htm (08.2015)

Bu web sitesi kamuoyu için hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler hekime danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için bir hekime ve/veya bir eczacıya başvurunuz. Ürünlerimiz ile ilgili yan etki/advers reaksiyon veya kalite şikayetleri ile ilgili olarak, doktor veya eczacınıza danışabilir, yetkili sağlık otoritesine başvurabilir ya da AbbVie Türkiye web sayfasında (www.abbvie.com.tr) yer alan Bize Ulaşın bölümünü kullanabilirsiniz. 2015 AbbVie Tıbbi İlaçlar San. Tic. Ltd. Şti, İstanbul - Türkiye Tel :+90 216 633 23 00 MWB Onay Kodu: HUMAS/0915/0737
Son Güncellenme Tarihi: 04.09.2015
trd logo
Bu web sitesi Türkiye Romatoloji Derneği’nin katkılarıyla hazırlanmıştır.
Websitesinde yer alan videolar hekim görüşlerini içermektedir.
5 Soruda Kendinizi Test Edin